מזון לכלבים בנתניהמזון לחתולים בנתניה

איך לבחור מזון לכלב?

בבואנו לקנות מזון לכלב לרוב אנו מתחבטים בשאלה מה טוב ויועיל לבריאות הכלב, ומצד שני המבחן בפועל האם הכלב יאהב את האוכל וכל זה אל מול היכולת לעמוד בעלות המזון, התקציב שלנו הוא גם קריטריון שיש לקחת בחשבון.

האינדיקציה לכך שהאוכל הוא מועיל ובריא לכלב תבוא לידי ביטוי בצואה קשה שניתנת לאיסוף בקלות, ריחה אינו חזק והכלב לא עושה את צרכיו יותר מארבע פעמים ביום.

דבר נוסף בבחינת המזון הוא פרווה מבריקה ונעימה וזאת כמובן במידה והכלב לא סובל מרגישויות שונות והימצאות פרעושים וקרציות.

בבחינת שק האוכל יש להתייחס לאחוז החלבון במזון אשר אחראי על קיום אנרגיה, בניית איכות השרירים, השפעה מרכזית על איכות וצורת הגדילה של בע"ח. אלו עשירים יותר בבשר ובקמח בשר. ככל שאחוז החלבון גבוה כך הכלב יאכל כמות קטנה יותר ויחוש שובע מאשר מזונות מועשרים בדגנים בהם הכלב יזדקק לאוכל כמות גדולה יותר על מנת לספק לגופו את הדרוש לו.

דבר חשוב הוא להתאים את המזון לגיל הכלב שכן המרכיבים בו מותאמים לצרכיו. על מנת לעשות סדר:

גורים: כלבים עד גיל שנה

בוגרים: כלבים מגיל שנה עד שמונה שנים לערך.

מבוגרים: כלבים מגיל שמונה לערך ומעלה.

כמובן שיש להתחשב גם למשקל הכלב ולגזעו. לכלבים מגזע קטן יש שקים המיועדים להם ומה שמייחד אותם הם הכופתאות הקטנות על מקל שיאכלו לאכול בקלות, משקל השק יהיה בדרך כלל קטן על מנת לשמור על הטריות של האוכל שכן כלבים אלו אוכלים פחות מגזעים בינוניים וגדולים.

יש להתייחס כמובן לצרכים נוספים של הכלב כגון כלבים שמנים שמשקלם העודף מקשה על איכות חייהם ולהם יש לצרוך מזון לייט. או לכלבים עם רגישויות בעור ואחרי שנשללה אלרגיה מסויימת שאינה מצריכה מזון רפואי עדיפות לתת להם מזונות על בסיס דגים או כבש.

 

 

 

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים