מזון לכלבים בנתניהמזון לחתולים בנתניה

טיפול בכלבים בפגיעות שונות:

 

לצערנו הרב אנו עלולים להיתקל במקרים שונים בהם חברינו הטוב זקוק לעזרתנו בפגיעות שונות. ועל מנת להקטין את חומרת הפגיעה ישנן לא מעט דברים שאנו יכולים לסייע להם בכך.

 

  • התייבשות: בחודשי הקיץ החמים שמביאים איתם לא מעט ימי שרב חשוב לדאוג שקערתו של הכלב מלאה במים ולהשאיר כמות מספקת במידה ואתם נעדרים למשך שעות ארוכות מהבית. אך במידה וקרה מקרה והכלב ניתן לזהות התייבשות אצל הכלב אם הוא אפאטי וחלש ומקיא. במקרה זה יש להעביר את הכלב למקום מוצל, לכסותו בבד רטוב ולתת לו מים לא בכמויות גדולות אלא לוודא ששותה לעיתים תכופות כמויות קטנות וזאת על מנת שלא יעמיס על עצמו נוזלים ויקיא אותם ובכך לא תרמנו להחלמה. במידה וכלב לא משתף פעולה בשתיית מים ניתן לתת לו ללקק קוביות קרח ואם גם זה לא עוזר יש לקחתו במיידי לטיפול אצל הווטרינר.
  • פגיעה נוספת שעלולה לפגוע מהימצאות הכלב בשמש בימי הקיץ החמים היא כוויות שמש: הכלבים החשופים לכוויות הם בעיקר כלבים בעלי בהירים בעלי אף ורדרד. על מנת למנוע כוויות בכלבים הנמצאים בחצר יש למנוע מראש בכך שלא נספר את הכלב בתקופת הקיץ אלא בתחילת האביב. דרך נוספת היא  על ידי לבישת בגד קל שיחצוץ בין קרני השמש לגופו. ישנם גם קרמים להגנה על עור הכלב בדיוק כמו לנו, אם אין לכם בנמצא ניתן למרוח קרם הגנה של תינוקות וילדים אשר אינו מכיל אבץ מחומצן. במידה והכלב נכווה יש לרחוץ אותו עם שמפו מתאים לכוויות אותו במים קרים ובעדינות.
  • במידה והכלב נמצא בחוץ בסביבה בה עלולים להיות נחשים ישנה סכנה של הכשה. ניתן לזהות הכשה על ידי נפיחות של האזור שהוכש וסימנים של שני חורים, דימום, הכלב יילל או יתקשה בנשימה. גם במידה והכלב לא מראה את הסימנים הללו התופעות יכולות להופיע עד 48 שעות לאחר הכשה. יש לקחת את הכלב במיידי לווטרינר ולוודא שאינו זז על מנת לא להמריץ את זרימת הדם ולהסיר את הקולר. עד להגעתכם לווטרינר יש לשים קרח מסביב לאזור שהוכש. רצוי במקביל להזמין לוכד נחשים על מנת לזהות את סוג הנחש בכדי לייעל את הטיפול התרופתי.
  • פגיעה נוספת ועצובה היא דריסה. קחו את הכלב במיידי לווטרינר ולהימנע מתזוזות מיותרות. יש להרים את הכלב בעדינות ולוודא שאינו יילך בכוחות עצמו גם אם הכלב תוקפני, זכרו הוא כאוב ופצוע. שימו לב לכל התנהגות של הכלב על מנת לתת אינפורמציה מירבית לווטרינר. בתום הטיפול יישמו בעקביות אחר הוראות הווטרינר בין אם מדובר בתרופות ובמנוחה על מנת שיחלים במהרה.
  • טיפ: נסו לרשום את פרטי הנהג הפוגע במידה ומתנגד. סביר להניח שבית המשפט יחייב אותו בעלויות הטיפול הרפואי.

 

 

 

 

 

 

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים